Naj o spremembah ustave odločajo ljudje!

23. 5. 2013

Predstavniki ZSSS (sekretar Milan Utroša, predsednik Dušan Semolič in izvršna sekretarka ZSSS za ekonomsko področje in enake možnosti Andreja Poje) so se na novinarski konferenci v četrtek, 23. 5. 2013, odzvali na nenadno spremembo vladajoče slovenske politike glede podrobnosti vnosa t.i. zlatega fiskalnega pravila v ustavo.

 

Te dni se je zgodila dokončna diskreditacija slovenske politike pred prebivalci Slovenije, saj je formalno vodstvo slovenske politike po srečanjih v Bruslju napovedalo, da bo v spremenilo ustavo tako, da bo fiskalno pravilo začelo učinkovati že leta 2015. Glede na to, da slovenski politiki preveč lahkotno podlegajo šarmu oziroma diktatu Bruslja in drugih voditeljev držav EU, ne ozirajo pa se na življenjske tegobe in interese prebivalcev v Sloveniji, ZSSS predlaga, da poslanci spremembe ustave (tako v fiskalnem kot v referendumskem delu) predložijo volivcem v presojo na referendumu.

 

Zadnji koraki formalnega vodstva slovenske politike namreč kažejo, da v državnem zboru nasprotovanja tem spremembam ne bo, ravno tako je s tako spremembo usmeritve državnozborska zaupnica sedanji vladi zagotovljena. Fiskalno pravilo v obliki, na kakršno je predsednica vlade pristala po obisku Bruslja in kakršni je doslej nasprotovala, bo imelo za posledico odpravo socialne države, radikalno zmanjšanje pokojnin in plač v javnem sektorju (za 30 odstotkov) in za 50 odstotkov nižje socialne transfere. Vztrajanje pri takem radikalnem varčevanju nas iz krize ne bo še dolgo pripeljalo, pritrjuje pa vsem, ki trdijo, da so slovenski politiki akviziterji mednarodnih (finančnih) institucij, ki vodijo Slovenijo v (neo)kolonialni položaj.

 

Omejevanje referendumskega odločanja je obratno od tistega, kar bi v Sloveniji potrebovali v tem času in za kar se zavzema vedno več ljudi. Ne glede na to, da je ta poskus preprečevanja ljudskega nasprotovanja in upora ljudi proti škodljivim ravnanjem politične elite, ki kaže na njihov strah pred stališči in zavzemanji ljudi, jasen, je ZSSS vnovič pozvala poslance in poslanke, naj teh sprememb ustave ne potrdijo. Z vnosom fiskalnega pravila in omejevanjem referenduma bodo ravno prvi skrbniki ustave odpravljali veljajo njenih prvih členov, ki govorijo o tem, da je Slovenija demokratična, pravna in socialna država.

 

ZSSS je na poslance in poslanke naslovila še javni poziv, ki je pripet tudi na dnu te objave, proti takim spremembam ustave in za referendumsko odločanje o teh spremembah.

 

Je slovenska policija pridobitna organizacija?

 

Tokrat se je prvič v zgodovini zgodilo, da je policija za svoje delo, obvezno po zakonu, izstavila račun organizatorjem prvomajske prireditve na ljubljanskem Rožniku, so opozorili predstavniki ZSSS. Račun za okoli 2500 evrov kaže, da policija v tej državi postaja pridobitna organizacija, s čimer so vse bolj utemeljeni dvomi o naravi te države in do sedaj običajnem financiranju policijske dejavnosti prek zajemanja davkov.

 

Oglejte si posnetek novinarske konference, na katerem je ZSSS 23. 5. 2013 reagirala na zadnjo spremembo stališč slovenskega formalnega političnega vodstva glede sprememb ustave.

 

 

Share