Vabilo na delavnico »Usklajevanje dela in družine: Primeri dobrih praks v kolektivnih pogodbah«

28. 1. 2016

Vabimo vas na delavnico z naslovom Usklajevanje dela in družine: Primeri dobrih praks v kolektivnih pogodbah, ki bo potekala v dveh terminih, in sicer 24. februarja 2016 in 29. marca 2016 na ZSSS, Dalmatinova 4, v Ljubljani.

 

Delavnica je namenjena predvsem sindikalnim predstavnikom, članom pogajalskih skupin za kolektivne pogodbe dejavnosti in podjetniške kolektivne pogodbe, svetovalcem članom pogajalskih skupin ter delavskim zaupnikom v podjetjih.

 

Na delavnicah bodo predstavljeni rezultati analize, ki je bila opravljena v okviru projekta, primeri dobrih praks tako iz slovenskih kolektivnih pogodb kot tudi norveških kolektivnih pogodb. Prav tako se bomo lotili iskanja inovativnih rešitev, dobrih praks in ukrepov na področju usklajevanja dela in družinskih obveznosti, ki bi v večji meri odgovarjale potrebam in izzivom, s katerimi se soočamo na trgu dela (starajoča družba, ipd.).

 

Usklajevanje dela in družine je izziv, s katerim se dnevno soočajo številne delavke in delavci, upoštevati pa ga morajo tudi njihovi delodajalci, saj neposredno vpliva na organizacijo dela in poslovanje. S tem izzivom se lahko soočimo na pozitiven, proaktiven in sodelujoč način, tako da iščemo in razvijamo rešitve, ki so v korist tako zaposlenih kot delodajalcev. Sindikati imajo pri tem pomembno vlogo in odgovornost, saj lahko veliko prispevajo k oblikovanju takšnega delovnega okolja, ki bo podpiral zaposlene s skrbstvenimi obveznostmi. Ukrepi usklajevanja dela in družine so tudi predmet urejanja v kolektivnih pogodbah. Vpeljevanje tega področja v kolektivne pogodbe zahteva celovit, integralen in sistematičen pristop, ukrepi pa bi morali biti oblikovani na način, da spodbujajo enake možnosti žensk in moških v svetu dela in podpirajo enakomerno delitev družinskih obveznosti.

 

PRIJAVE IN INFORMACIJE:

UDELEŽBA NA DELAVNICI JE BREZPLAČNA!

Obvezno navedite, za kateri termin se prijavljate.

 

Prijave sprejemamo do 08. 02. 2016 (za prvo delavnico) oziroma do 14. 3. 2016 (za drugo delavnico).

 

Prijave pošljite na e-naslov: irena.stamfelj@sindikat-zsss.si

 

Po zaključku izobraževanja udeleženci pridobijo potrdilo o udeležbi

 

 

VABILO, PROGRAM IN PRIJAVNICA ZA DELAVNICI OBJAVLJENI SPODAJ!

 

 

 

 

 

Delavnica poteka v okviru projekta GEQUAL (Usklajevanje poklicnega in družinskega življenja v kolektivnih pogodbah: Vloga socialnih partnerjev pri spodbujanju enakosti spolov) v katerem sodelujejo ZSSS, ZDS in Inštitut za delo pri Pravni fakulteti. Več informacij o projektu najdete na spletni strani inštituta za delo.

Projekt GEQUAL se financira iz Programa Norveškega finančnega mehanizma 2009-2014.

Share